Nieuwe soorten in Nederland
Ieder jaar worden in ons land ongeveer honderd nieuwe paddenstoelsoorten ontdekt. Dat is niet vreemd, als je bedenkt dat veel soorten kleiner zijn dan een centimeter: die worden makkelijk over het hoofd gezien. Maar er zijn ook elk jaar grote soorten bij. Dat zijn waarschijnlijk echte nieuwkomers in ons land. maar of dit ook met de klimaatverandering te maken heeft, is lang niet zeker. Om dat te kunnen zeggen is nog veel onderzoek nodig...

Lijst van recent gemelde soorten
De lijst met meldingen van nieuwe soorten die nog in behandeling zijn vind je hier.

Definitief in de standaardlijst opgenomen soorten met soortcodes
Jaarlijks wordt een aantal nieuwe soorten aan de standaardlijst toegevoegd op voorwaarde dat het materiaal van deze soorten in een herbarium is bewaard. Omdat het uitzoeken van de synoniemen en geldigheid van de gebruikte namen veel tijd vergt, lijkt het of de lijst "achter loopt". Overhaast publiceren zou echter makkelijk tot fouten kunnen leiden.

Nieuwe soorten in 2011 en 2012 [Klik hier voor de lijst van 2010]
Onderstaande lijst bevat definitief goedgekeurde en in de standaardlijst opgenomen soorten.
HG MG NMV nr Nederlandse naam 2012 Wetenschappelijke naam 2012
A Alo 0794030 Mosstengeltongetje Acrospermum adeanum
B Bag 0002180 Okeren leemhoed Agrocybe ochracea
A Ahe 0783050 Koninginnenkruidkelkje Allophylaria subliciformis
B Bpo 0255140 Kussenvormige strookzwam Antrodia carbonica
A Apy 0805040 Borstelig spinselbolletje Arnium macrotheca
A Apy 0805050 Deelsporig spinselbolletje Arnium septosporum
A Ape 0554270 Grootsporig spikkelschijfje Ascobolus hawaiiensis
A Ape 1238010 Roomwit dwergschijfje Ascophanus consociatus
M Myx 0903019 Wormvormig kalknetje Badhamia affinis
M Myx 0903099 Sierlijk kalknetje Badhamia melanospora
B Bag 0008080 Kaskleefhoedje Bolbitius demangei
B Bag 0008079 Dooiergele mestzwam Bolbitius titubans
B Bbo 0010220 Roodpurperen boleet Boletus rhodopurpureus
B Bbo 0010230 Ossenboleet Boletus torosus
A Ape 0728020 Stekelsporig kleikussentje Boudiera acanthospora
B Bag 0012039 Gouden pronkridder Calocybe chrysenteron
A Ahe 0569080 Spireadonsschijfje Calycellina spiraeae
A Apy 0570040 Eierkolenzwam Camarops tubulina
B Bcy 0191010 Geknopt zweephaarschijfje Cephaloscypha mairei
B Btr 0277060 Wormsporig waswebje Ceratobasidium calosporum
A Apy 0809030 Groenig stekelbolletje Ceratosphaeria aeruginosa
A Apy 0787070 Bruin piekhaartonnetje Cercophora silvatica
A Apy 1240010 Afgerond kwastkopje Chaetomidium cephalothecoides
A Apy 0781109 Sierharig kwastkopje Chaetomium virescens
A Ape 0574160 Kaal borstelbekertje Cheilymenia bohemica
A Ape 0574170 Langharig borstelbekertje Cheilymenia coprinaria
A Ape 0574210 Oranje borstelbekertje Cheilymenia dennisii
A Ape 0574180 Kortharig borstelbekertje Cheilymenia fraudans
A Ape 0574190 Bleekharig borstelbekertje Cheilymenia liskae
A Ape 0574200 Scharlaken borstelbekertje Cheilymenia stercoraria
A Are 1049030 Eikenkronkelstafje Coccomyces tumidus
B Bag 0025640 Kasbreeksteeltje Conocybe daamsii
B Bag 0172010 Bischopsmutsinktzwam Coprinopsis episcopalis
B Bag 0172020 Grootporige inktzwam Coprinopsis spilospora
B Bag 0172030 Poederinktzwam Coprinopsis utrifer
A Ape 0582090 Blank mestdwergschijfje Coprotus niveus
B Bag 0030460 Grootsporige zandgordijnzwam Cortinarius anomalellus
B Bag 0030470 Dikke rendiermosgordijnzwam Cortinarius areni-silvae
B Bag 0030560 Rozevoetgordijnzwam Cortinarius bulliardioides
B Bag 0030490 Valse gordelsteelgordijnzwam Cortinarius flos-paludis
B Bag 0030570 Saffraangordijnzwam Cortinarius olearioides
B Bag 0030500 Oranjebruine galgordijnzwam Cortinarius pluviorum
B Bag 0030510 Kleinsporige gordijnzwam Cortinarius procax
B Bag 0030520 Stekelsporige gordijnzwam Cortinarius roseipes
B Bag 0030580 Roodvlokkige paarssteelgordijnzwam Cortinarius rubrovioleipes
B Bag 0030530 Hygrofane zaagplaatgordijnzwam Cortinarius subhygrophanicus
B Bag 0030540 Pitsporige gordijnzwam Cortinarius suburaceus
B Bag 0030550 Kaarslichtgordijnzwam Cortinarius tortuosus
M Myx 0913149 Stervormig lantaarntje Cribraria intricata
M Myx 0913079 Deltamazig lantaarntje Cribraria microcarpa
M Myx 0913210 Stralend lantaarntje Cribraria splendens
A Ahe 1165030 Bremgeleikelkje Crocicreas complicatum
A Ahe 0587038 Gewoon geleikelkje Crocicreas cyathoideum
A Ahe 1165020 Berenklauwgeleikelkje Crocicreas paludosum
A Alo 1241010 Klaver-roetstreepzwammetje Cymadothea trifolii
B Bag 0036100 Gele poederparasol Cystolepiota icterina
A Alo 1006040 Kaal mesthaarbolletje Delitschia patagonica
A Ahe 0759040 Essenleerschijfzwam Dermea tulasnei
M Myx 0917099 Tulpvormig kalkschaaltje Diderma floriforme
M Myx 0918069 Glad kristalkopje Didymium difforme
M Myx 0918189 Variabel kristalkopje Didymium squamulosum
A Ahe 1105020 Russensplijtbekertje Diplonaevia exigua
A Alo 1167020 Peppeluitbreekschijfje Dothiora sphaerioides
B Bag 0040169 Blauwplaatstaalsteeltje Entoloma chalybaeum
B Bag 0041419 Cystidetrechtersatijnzwam Entoloma indutoides
B Bag 0042030 Rouwsatijnzwam Entoloma kallioi
A Ahe 1242010 Laurierkersbladstipje Eupropolella britannica
B Bco 0501010 Dimitisch dwergkorstje Fibriciellum silvae-ryae
B Btr 0502010 Elfendoekjeswaszwam Filobasidiella lutea
M Myx 0922079 Heksenboter Fuligo septica
B Bag 0046449 Naaldbosmosklokje Galerina sideroides
A Ahe 0606080 Kortsporige aardtong Geoglossum elongatum
A Apy 0871090 Viersporig snavelkogeltje Gnomonia riparia
B Bpo 0323020 Prachthoutzwam Hapalopilus croceus
B Bag 0056240 Naaldhoutschijnmycena Hemimycena cryptomeriae
B Bag 0056250 Kleine schijnmycena Hemimycena subtilis
A Ahe 0622450 Hakig kruidenvlieskelkje Hymenoscyphus macroguttatis
A Ahe 0622460 Vals essenvlieskelkje Hymenoscyphus pseudoalbidus
B Bco 0335240 Knotsharig harskorstje Hyphoderma clavigerum
B Bco 0338100 Gelatineus elfendoekje Hypochnicium subrigescens
B Bco 0338110 Duidelijk elfendoekje Hypochnicium wakefieldiae
A Apy 0625100 Glibberzwameter Hypomyces leotiicola
A Apy 0625120 Kleinsporige zwameter Hypomyces microspermus
A Apy 0625130 Aardtongzwameter Hypomyces papulasporae
A Apy 0625110 Bekerzwameter Hypomyces stephanomatis
B Bga 0214019 Grote worteltruffel Hysterangium clathroides
B Bag 0065460 Bedrieglijke viltkop Inocybe arthrocystis
B Bag 0065470 Sombere spleetvezelkop Inocybe umbrinella
A Alo 0881040 Alpenkrulhaarbolletje Keissleriella alpina
A Alo 0881050 Bremkruinhaarbolletje Keissleriella cladophila
A Ahe 0589580 Vals franjekelkje Lachnum subvirgineum
A Ape 0633190 Donkerrood mosschijfje Lamprospora hanffii
A Ape 0633200 Wratsporig mosschijfje Lamprospora tuberculatella
A Ahe 0863010 Geleedsporig franjekelkje Lasiobelonium belanense
B Bbo 0070220 Oranje populierboleet Leccinum albostipitatum
B Bbo 0070189 Bruingrijze berkenboleet Leccinum cyaneobasileucum
B Bag 0071050 Bundelzaagplaat Lentinellus vulpinus
B Bag 0074140 Blozende schijnridderzwam Lepista martiorum
B Bco 0468020 Bruinwit matje Leptosporomyces fuscostratus
B Bag 0076180 Violette champignonparasol Leucoagaricus ionidicolor
B Bag 0129029 Zijdechampignonparasol Leucoagaricus sericifer
M Myx 0950010 Cladoniakralensnoerdoosje Listerella paradoxa
B Bcy 0503010 Gesploos hangkommetje Maireina afibulata
B Bcy 0503020 Roestig hangkommetje Maireina ferruginea
B Bpo 0504010 Kashoutzwam Microporus vernicipes
A Ahe 0644370 LIesgrasmollisia Mollisia luctuosa
A Alo 1236010 Bloedvlekmuurspoorbolletje Murispora rubicunda
B Bag 0091990 Bruin elfenschermpje Mycena dura
B Bag 0093059 Gezellig taaisteeltje Mycenella trachyspora
A Alo 0722200 Zeggepuntkogeltje Mycosphaerella caricicola
A Alo 0722210 Beukenpuntkogeltje Mycosphaerella fagi
A Apy 1067020 Kortspleetkorstkogelzwam Nemania aenea
A Ape 0654190 Ruwsporig vedermosschijfje Octospora fissidentis
A Ape 0654200 Duinsterretjesschijfje Octospora neerlandica
A Ape 0654210 Gladsporig vedermosschijfje Octospora nemoralis
B Bpo 0505010 Dennenvoetweerschijnzwam Onnia tomentosa
B Bag 0101079 Franjevlekplaat Panaeolus papilionaceus
A Apy 1248010 Verdwaald meniezwammetje Paranectria oropensis
B Bbo 0104070 Donkersporige krulzoom Paxillus obscurosporus
A Ahe 0661130 Fraai schorsbekertje Pezicula amoena
A Ahe 0661140 Veelsporig schorsbekertje Pezicula sporulosa
A Alo 1122060 Graanvulkaantje Phaeosphaeria avenaria
B Bag 0110220 Ranzig breeksteeltje Pholiotina arnoldsii
B Bag 0110230 Langharig breeksteeltje Pholiotina parvula
B Bag 0110149 Rimpelig breeksteeltje Pholiotina rugosa
M Myx 0936390 Reuzenhartkalkkopje Physarum schroeteri
M Myx 0936319 Vroeg kalkkopje Physarum vernum
B Bco 0379020 Wit franjevlies Piloderma byssinum
A Apy 0753200 Keutelmenhirzwammetje Podospora dakotensis
A Apy 0753210 Langhalsmenhirzwammetje Podospora intestinacea
B Bag 0145250 Bepoederde mestfranjehoed Psathyrella sphaerocystis
B Bco 0279040 Bolsporige boomkorst Radulomyces rickii
B Bcl 0389210 Alleekoraalzwam Ramaria flavoides
A Apy 1162020 Takpeerzwammetje Rhamphoria separata
B Bag 0024069 Rossige collybia Rhodocollybia prolixa
B Bpo 0506010 Roze kaaszwam Rhodonia placenta
B Bag 0127470 Grijsbruine russula Russula plumbeobrunnea
A Are 1239010 Twijgkratertje Schizoxylon ligustri
A Ape 0692030 Kortsporige wortelbekerzwam Sowerbyella brevispora
A Alo 0824140 Breedsporige brokkelspoorzwam Sporormiella minimoides
A Alo 0824150 Keutelbrokkelspoorzwam Sporormiella octonalis
M Myx 0937019 Roodbruin netpluimpje Stemonitis axifera
M Myx 0937039 Gebundeld netpluimpje Stemonitis fusca
M Myx 0937119 Grootmazig netpluimpje Stemonitis splendens
A Alo 1055020 Dennenstofzwammetje Stomiopeltis pinastri
B Bag 0134180 Schubbige kopergroenzwam Stropharia squamulosa
B Bbo 0135130 Douglasboleet Suillus amabilis
B Bbo 0135120 Roestrode ringboleet Suillus tridentinus
A Ape 0698070 Grauw mestschijfje Thecotheus cinereus
A Ape 0698090 Purpergrijs mestschijfje Thecotheus formosanus
A Ahe 0698080 Algminnend mestschijfje Thecotheus phycophilus
B Bco 0414300 Steenrood rouwkorstje Tomentella lateritia
B Bco 0418190 Traansporig dwergkorstje Trechispora confinis
B Btr 0422130 Klontjeswaaszwam Tulasnella danica
B Btr 0422140 Blauwgrijze waaszwam Tulasnella subglobospora
A Ahe 1243010 Bramenbladkelkje Unguiculariopsis hamatopilosa

Nieuwe soorten in 2010
Onderstaande lijst bevat definitief goedgekeurde en in de standaardlijst opgenomen soorten.
Let op: Soortcodes zijn aangepast aan de nieuwe codering; de oude groepen zijn nog vermeld, maar zullen in de nieuwe standaardlijst geen betekenis meer hebben.
GROEP CODE GENUS SPECIES INFRA AUTEUR
As 0783030 Allophylaria byssacea
P. Karst.
As 0783040 Allophylaria nervicola
(Velen.) Bara
As 1104020 Amicodisca virella
(P. Karst.) Huhtinen
As 1159020 Anthostoma gastrinum
(Fr.) Sacc.
As 1159030 Anthostoma saprophilum
Ellis & Everh.
As 1159010 Anthostoma turgidum
(Pers.) Traverso
As 0805030 Arnium hirtum
(E.C. Hansen) N. Lundq. & J.C. Krug
As 1156010 Barrmaelia macrospora
(Nitschke) Rappaz
Ag 0165010 Bartheletia paradoxa
G. Arnaud ex Scheuer, R. Bauer, M. Lutz, Stabentheiner, Melnik & Grube
As 0563040 Belonium nigromaculatum
Graddon
As 0564040 Belonopsis filispora
(Cooke) Nannf.
As 0896050 Botryosphaeria quercuum
(Schwein.) Sacc.
Ap 0272020 Byssocorticium pulchrum
(S. Lundell) M.P. Christ.
As 0569070 Calycellina guttulifera
Svrcek
Ap 0275060 Cantharellus melanoxeros
Desm.
As 0809020 Ceratosphaeria crinigera
(Cooke) Sacc.
Ag 0022620 Clitocybe collina
(Velen.) Klán
Ag 0022540 Clitocybe menthiodora
Harmaja
As 0582080 Coprotus luteus
Kimbr.
As 1163010 Coronellaria caricinella
(P.Karst.) P.Karst.
As 1163020 Coronellaria pulicaris
P. Karst.
Ag 0030420 Cortinarius cephalixus
Fr.
Ag 0030410 Cortinarius melanotus
Kalchbr.
Ag 0030440 Cortinarius quarciticus
H. Lindstr.
Ag 0030450 Cortinarius scaurotraganoides
Rob. Henry
Ag 0030430 Cortinarius septentrionalis
Bendiksen, K. Bendiksen & Brandrud
My 0913200 Cribraria macrocarpa
Schrad.
Ap 0304030 Dendrothele alliacea
(Quél.) P.A. Lemke
As 0759030 Dermea ariae
(Pers.) Tul. & C. Tul. ex P. Karst.
As 0740013 Diaporthe arctii var. achilleae (Auersw.) Wehm
As 0740290 Diaporthe juglandina
(Fuckel) Nitschke
As 0876130 Didymella caricis
Syd.
My 0918290 Didymium annulisporum
H.W. Keller & Schokn.
As 1167010 Dothiora ribesia
(Pers. : Fr.) M.E. Barr
As 0598050 Durella melanochlora
(Sommerf.) Rehm
As 0600050 Encoelia fuckelii
Dennis
Ag 0041362 Entoloma cyanulum var. roseolum Noordel. & Sullock Enzlin
Ag 0042010 Entoloma festivum
Noordel. Ined.
Ag 0042020 Entoloma pallescens
(P.A. Karst.) Noordel.
As 0601020 Epichloë baconii
J.F. White
As 1118042 Erysiphe aquilegiae var. ranunculi (Grev.) R.Y. Zheng & G.Q. Chen
As 1118060 Erysiphe artemisiae
Grev.
As 1118070 Erysiphe biocellata
Ehrenb.
As 1118082 Erysiphe cichoracearum var. fischeri (S. Blumer) U. Braun
As 1118081 Erysiphe cichoracearum var. cichoracearum
As 1118092 Erysiphe convolvuli var. calystegiae U. Braun
As 1118100 Erysiphe cruciferarum
Opiz ex L. Junell
As 1118110 Erysiphe cynoglossi
(Wallr.) U. Braun
As 1118170 Erysiphe depressa
(Wallr.) Link
As 1118120 Erysiphe galeopsidis
DC.
As 1118130 Erysiphe heraclei
DC.
As 1118180 Erysiphe hyperici
(Wallr.) S. Blumer
As 1118140 Erysiphe lythri
L. Junell
As 1118150 Erysiphe pisi
DC.
As 1118050 Erysiphe polygoni
DC.
As 1118160 Erysiphe sordida
L. Junell
As 0602050 Eutypa sparsa
Romell
Ag 0433050 Flagelloscypha niveola
(Sacc.) Knudsen (comb.nov.)
Ap 0488010 Flaviporus brownii
(Humb.) Donk
As 0608050 Godronia uberiformis
J.W. Groves
Ag 0166010 Gymnopus obscuroides
Antonín & Legon
As 1164010 Holwaya mucida
(Schulzer) Korf & Abawi
As 1137030 Hyalorbilia berberidis
(Velen.) Baral
As 1137020 Hyalorbilia erythrostigma
(W. Phillips) Baral & G. Marson
As 0622430 Hymenoscyphus kathiae
(Korf) Baral
As 0622440 Hymenoscyphus strangulatus
(Velen.) Svrcek
Ap 0335230 Hyphoderma lapponicum
(Litsch.) Ryvarden
As 0623160 Hypocrea epimyces
Sacc. & Pat.
As 0623140 Hypocrea platypulvinata
Yoshim. Doi
As 0623150 Hypocrea minutispora
B.S. Lu, Fallah & Samuels
As 0774040 Hypoderma hederae
(T. Nees ex Mart.) De Not.
As 0774030 Hypoderma ilicinum
De Not.
As 0625090 Hypomyces spadiceus
Fr. ex Cooke
As 1144020 Hysterographium fraxini
(Pers.) De Not.
As 1169010 Ijuhya parilis
(Syd.) Rossman & Samuel
Ag 0065440 Inocybe pargesensis
Vauras
Ag 0065450 Inocybe saliceticola
Vauras & Kokkonen
As 1168010 Karschia bloxamii
(Berk. & W. Phillips) Sacc.
Ag 1114020 Karstenia idaei
(Fuckel) Sherwood
As 0793030 Laetinaevia erythrostigma
(Rehm) B. Hein
As 0634030 Lasiobolus ruber
(Quél.) Sacc.
As 1174010 Lepteutypa hederae
(Fuckel) Rappaz
As 0719400 Leptosphaeria macrospora
Thüm.
As 1160010 Lophotrichus bartlettii
(Massee & E.S. Salmon) Malloch & Cain
Ag 0082110 Macrolepiota venenata
M. Bon
As 1066030 Melanconis flavovirens
(G.H. Otth) Wehm.
As 1066040 Melanconis modonia
Tul. & C. Tul.
As 0721030 Melanomma subdispersum
(P. Karst.) Berl. & Voglino
As 1094101 Microsphaera berberidis var. berberidis
As 1094060 Microsphaera divaricata
(Wallr.) Lév.
As 1094080 Microsphaera trifolii
(Grev.) U. Braun
As 1094070 Microsphaera viburni
(Duby) S. Blumer
As 1080012 Microthyrium ciliatum var. hederae J.P. Ellis
As 0644360 Mollisia chionea
Massee & Crossl.
Ap 0363030 Mucronella styriaca
Maas Geest.
As 0736050 Nectriopsis oropensoides
(Rehm) Samuels
As 1170010 Neoerysiphe galii
(S. Blumer) U. Braun
As 0656020 Onygena equina
(Willd.) Pers.
As 0657190 Orbilia aprilis
Velen.
As 0657190 Orbilia aprilis
Velen.
As 0657200 Orbilia clavuliformis
Baral & Marson
As 0657210 Orbilia decipiens
(W. Phillips) Sacc.
As 0657220 Orbilia euonymi
Velen.
As 1161010 Pachydisca fulvidula
Boud.
Ag 0104060 Paxillus validus
C. Hahn
As 0663160 Pezizella incerta
(P. Karst.) Rehm ex Sacc.
As 1122040 Phaeosphaeria caricis
(J. Schröt.) Leuchtm.
As 1122050 Phaeosphaeria tenuispora
Scheuer
Ap 0430090 Phlebiella grisella
(Bourdot) K.H. Larss. & Hjortstam
Ag 0110210 Pholiotina utricystidiata
Enderle & Huber
As 1098030 Phyllactinia mali
(Duby) U. Braun
As 0778030 Pirottaea brevipila
(Roberge ex Desm.) Boud.
As 1123022 Podosphaera clandestina var. aucupariae (Erikss.) U. Braun
As 1123031 Podosphaera tridactyla var. tridactyla
As 0753190 Podospora pauciseta
(Ces.) Traverso
As 0672030 Protocrea pallida
(Ellis & Everh.) Jakutsch, K. Poldmaa & Samuels
Ag 0145200 Psathyrella berolinensis
Ew. Gerhardt
Ag 0145210 Psathyrella dennyensis
Kits van Wav.
Ag 0145220 Psathyrella effibulata
Örstadius & Ludwig
Ag 0145230 Psathyrella melanthina
(Fr.) Kits van Wav.
Ag 0145240 Psathyrella rannochii
Kits van Wav.
As 0803020 Pseudohelotium sordidulum
(P. Karst.) Huhtinen
As 1093020 Microscypha ellisii
Dennis
As 0732060 Psilachnum lanceolatoparaphysatum
(Rehm) Höhn.
As 0732070 Psilachnum lateritioalbum
(P. Karst.) Höhn.
As 0678260 Pyrenopeziza fuckelii
Nannf.
As 0678240 Pyrenopeziza inapiculata
Declercq
As 0678250 Pyrenopeziza millegrana
Boud.
Ap 0389200 Ramaria spinulosa
(Pers.) Quél.
As 1162010 Rhamphoria pyriformis
(Pers.) Höhn.
As 1110020 Sphaerotheca epilobii
(Link) de Bary
As 1110030 Sphaerotheca fugax
Penz. & Sacc.
As 1110040 Sphaerotheca fusca
(Fr.) S. Blumer
As 1172010 Stigmatomyces majewskii
H.L. Dainat, Manier & Balazuc
As 1157010 Strossmayeria basitricha
(Sacc.) Dennis
As 1173010 Sydowiella ambigua
(Mouton) Munk
Ag 0136250 Tephrocybe osmophora
E.J. Gilbert
As 0698060 Thecotheus flavidus
Yei Z. Wang & Kimbr.
Ap 0414290 Tomentella pilosa
(Burt) Bourdot & Galzin
Ph 0419190 Tremella aurantia
Schwein.
As 0888020 Trichodelitschia lundqvistii
N. Heine & P. Welt
As 0703040 Trichoglossum walteri
(Berk.) E.J. Durand
As 0589570 Trichopeziza flavofuliginea
(Alb. & Schwein. : Fr.) Sacc
As 0772070 Tubeufia stromaticola
(Henn.) Rossman
Ap 0424160 Typhula sphaeroidea
Remsberg
Ap 0424170 Typhula uncialis
(Grév.) Berthier
As 1102022 Uncinula bicornis var. tulasnei (Fuckel) W.B. Cooke
As 1102031 Uncinula necator var. necator
As 0708060 Unguicularia dilatopilosa
Graddon
As 0709030 Urceolella graddonii
Raitv. & Galan
As 0785080 Venturia minuta
M.E. Barr
Ag 0142180 Xerocomus moravicus
(Vacek) Herink
As 1158010 Zopfiella latipes
(N. Lundq.) Malloch & Cain